Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prevence moru včelího plodu

18. 12. 2017

Prevence moru včelího plodu

Naše organizace v rámci OO ČSV Praha východ se připojuje k aktivitě OO ČSV Kladno, Texty dopisů jsou přiloženy.

(dopis OO ČSV Praha východ)

Vážení přátelé,

rádi se připojíme k vaší aktivitě při řešení závažného včelařského problému a vstřícnému postoji zastupitelů Středočeského kraje k následnému omezování možnosti vzniku nákazy moru včelího plodu v rámci středočeského kraje.

Okresní organizace ČSV Praha-východ v součinnosti s jednotlivými ZO a jejich členy je připravena aktivně se podílet na realizaci vašeho záslužného projektu v rámci našeho okresu.

Přikládám dopis, kterým se k vaší akci připojujeme.

 

S pozdravem     Věra Chramostová

 

ODPOVĚĎ (z Kladna)

 

Dobrý den, vážená přítelkyně, 
moc Vám děkuji jménem realizačního týmu za podporu.  O postupu budete samozřejmě řádně a včas informována. 
Těším se na spolupráci. 

S pozdravem Dana Belušová, KKV pro Středočeský kraj, ČSV, z.s., OO Kladno

 

Bližší podrobnosti budou zveřejněny po podepsání smlouvy k využití dotace poskytnuté v rámci Středočeského kraje

 

 

6.1.2018            (KKV Sč. kraje)

 

Dobrý den, vážení přátelé včelaři,
z pozice předsedkyně krajského koordinačního výboru pro Středočeský kraj si vám dovoluji oznámit, že zastupitelstvo Středočeského kraje podpořilo projekt  Kampaň prevence moru včelího plodu a za demýtizaci této nebezpečné nákazy ve Středočeském kraji a OO ČSV Kladno bude jeho realizátorem v následujícím období. Jsem si vědoma, že bez vaší další aktivní podpory a pozitivního přístupu se úspěšná realizace neobejde. Věřím, že výstupy z této akce budou významným opatřením v zájmu zdraví našich včel a tím ku prospěchu všech včelařů v našem kraji.


O připravovaných postupech budete realizačním týmem průběžně informováni především elektronickou poštou, prostřednictvím připravované konference, časopisem Včelařství a vloženou přílohou i samostatnými webovými stránkami.


Vzhledem k časové tísni vám v příloze zasílám předběžnou pozvánku na informační konferenci, jejíž realizace je, mimo jiné, předmětem výběrového řízení. Proto vás prosím o trpělivost a vyčkání dalších podrobností.


Děkuji vám za dosavadní podporu a důvěru a těším se na další spolupráci s vámi.  

S pozdravem Dana Belušová

KKV pro Středočeský kraj, OO ČSV Kladno a ZO Kladno

 

HRR NA MOR

Přátelé funkcionáři základních a okresních organizací!

V návaznosti na naše předchozí oznámení, že se nám podařilo získat dotaci na preventivní kampaň proti moru včelího plodu, které jsme dali expresivní název „HRR NA MOR!!!“, bychom vás chtěli předběžně informovat, že v sobotu 27. ledna 2018 se uskuteční setkání organizátorů kampaně se zástupci základních a okresních organizací ve Středočeském kraji. Čas a místo akce upřesníme zhruba týden před jejím konáním. Tuto předběžnou pozvánku posíláme proto, abyste si termín setkání poznamenali a počítali s ním.

Na tomto setkání vás seznámíme s detaily kampaně a s možností spolupráce při její realizaci. Zapojení základních a okresních organizací do kampaně, ani účast na naší akci nejsou povinné.  Všechny středočeské včelaře budeme oslovovat jednotlivě a tito budou mít možnost nechat si vyšetřit včelstva na MVP i bez angažmá svých domovských ZO či OO. Zapojíte-li se však do naší kampaně, získáte řadu výhod včetně zajímavých finančních příspěvků do vašich pokladen.

Pokud byste chtěli pro vyšetření využít vzorky zimní měli, které se odevzdávají do 15. února 2018, je Vaše účast na naší akci naprosto nezbytná. Dostanete zde totiž konkrétní instrukce, jak postupovat, aby se vše stihlo v řádném termínu.

Aktuální informace o kampani naleznete na stránkách www.hrrnamor.cz, které budou spolu s Poradnou MVP spuštěny v nebližších dnech. Jejich prostřednictvím také budete moci s námi komunikovat on-line.

Se zvoláním „Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme“ se těšíme na Vaši spoluúčast v našem tažení proti nebezpečné nákaze ve Středočeském kraji!

 

Rosťa Ovčarik                                                                  Jiří Volek předseda předseda  ZO ČSV Slaný                                                  OO Kladno

autor a hlavní koordinátor kampaně organizačního garanta kampaně

 

Kampaň prevence moru včelího plodu a za demýtizaci této nebezpečné nákazy  ve Středočeském kraji finančně podporuje 

Středočeský kraj